جدید ترین اخبار
تلمبه بادی دستی
تلمبه بادی دستی

تلمبه بادی دستی

تلمبه بادی دستی

تلمبه بادی دستی : این مطلب درباره ی تلمبه بادی دستی نوشته شده است. اطلاعاتی درباره ی تلمبه بادی دستی و ویژگی ها و کارکرد های آن در این مقاله درج شده است.

معرفی وسیله ای پرکاربرد که همه جا به کارتان خواهد آمد

متن:

تلمبه بادی دستی یک وسیله ی نوستالژیک است! حتما وقتی کوچک بودید خودتان لاستیک دوچرخه و یا توپ چرمی تان را با آن باد کرده اید یا اطرافیان و دوستانتان را در این تجربه دیده اید. حالا چطور؟ آیا علاقه دارید درباره ی بخش ها و کارکرد آن بدانید؟ پس با ما همراه باشید تا با هم این وسیله را بیشتر بشناسیم.

 تلمبه بادی چیست؟

تلمبه بادی یا پمپ بادی وسیله ای است که غالباً برای باد کردن لاستیک تایر دوچرخه ها استفاده می شود. اصولا هر وسیله دیگری را که در همین حد و اندازه باشد می توان به وسیله ی تلمبه بادی پر از هوا (به اصطلاح باد) کرد. انواع تلمبه بادی شامل تلمبه بادی پایی و تلمبه بادی دستی است که در این جا قصد داریم مورد دوم را به شما معرفی نماییم.

 کاربرد تلمبه بادی دستی

گاهی در اثر باز شدن مجرای هوای لاستیک ها یا توپ ها، هوای داخل آن ها خارج شده و کم باد می شوند. گاهی نیز در اثر گرما و سرما باد موجود در آن ها کم و زیاد می شود که نیاز به تنظیم دارد. در این شرایط است که تلمبه بادی دستی به دادتان می رسد. تلمبه بادی دستی یک وسیله و ابزار همراه است. می توانید در منزل یا در اتومبیل خود به ویژه هنگام رفتن به پیک نیک آن را به همراه داشته باشید. تلمبه بادی دستی با تجهیزات و بخش های مکانیکی که دارد باد کردن وسایل بادی را سهولت می بخشد و مزیت آن در همین دستی و مکانیکی بودن آن است؛ پس می توان در همه جا بدون نیاز به برق و باطری آن را استفاده نمود.

 بخش های تشکیل دهنده ی تلمبه بادی دستی

تلمبه بادی دستی، نوع ایستاده ی تلمبه است که از یک مخزن ایستاده ی لوله ای شکل، به همراه یک شلنگ برای انتقال هوا تشکیل شده است. هم چنین یک گیره ی پایی دارد که برای قرار دادن پا روی آن و ثابت نگه داشتن تلمبه بادی دستی به کار می رود. در قسمت بالای آن قسمتی&nbs; مجهز به فنر وجود دارد که توسط دو دست به سمت پایین هل داده می شود و مجددا به سمت بالا بر می گردد؛ در نتیجه ی این حرکت، هوا با فشار از مخزن وارد شلنگ می گردد. انتهای شلنگ وسیله ای به نام والو (یا در اصطلاح عامیانه تر سوزن تلمبه) قرار دارد که محل اتصال شلنگ با مجرای ورودی هوای وسیله ی بادی است.

از ویژگی های یک تلمبه بادی دستی خوب، استحکام بخش های تشکیل دهنده ی آن و به ویژه اتصالات آن است. از آنجا که این وسیله یک ابزار مکانیکی و دستی است، طراحی آن و مواد اولیه ی تشکیل دهنده ی آن باید به گونه ای باشند که تحمل فشار و حرکات مداوم و متوالی وسیله را داشته باشند. طول مناسب برای شلنگ یکی از ویژگی هایی است که باید به آن توجه شود زیرا در صورت فقدان آن، استفاده از وسیله با مشکل مواجه خواهد بود. حرکت در بخش متحرک باید به آسانی و نرمی انجام شود. وسیله خصوصا در قسمت شلنگ و اتصالات آن نباید نشتی داشته باشد تا انتقال باد با نهایت کیفیت و سرعت انجام شود.

مهم است والو یا سوزن کاملاً استاندارد باشد یعنی در اندازه ی نرمال باشد تا به درستی در ورودی مجرای هوای وسیله ی بادی چفت شود و نشتی یا در رفتن اتفاق نیفتد.

 خرید آنلاین تلمبه بادی دستی

اگرچه تلمبه بادی دستی چنان که گفتیم یک وسیله ی نوستالژیک است، شما می توانید خرید آن را به شیوه ای غیر نوستالژیک و مدرن انجام دهید! با توجه به استقبال همگانی از ثبت سفارشات و خرید ها به صورت آنلاین، ما نیز برای شما خدمات خرید تلمبه بادی دستی را فراهم نموده ایم. از آنجا که رضایت شما مشتری عزیز برای ما در اولویت است، آنچه به شما ارائه می دهیم وسیله ای کارآمد، با کیفیت و با قیمتی مناسب است. امیدواریم در روزهای پیک نیک و ساعات تفریح و ورزش، لحظه های شاد و خاطره انگیزی را با آن سپری کنید!

درباره admin

پاسخی بنویسید